cancel

!– wp:paragraph –>

Wizytówki to narzędzie, które znacznie ułatwia pracę przedsiębiorcom i pracownikom etatowym. Szybka wymiana wizytówek przy okazji krótkiego spotkania, szkolenia, czy branżowych targów zastępuje długotrwałe, własnoręczne (i narażone na błędy) zapisywanie danych osobowych i teleadresowych przez chcące nawiązać współpracę osoby. Dobra wizytówka to taka, która zawiera wszystkie niezbędne w biznesie dane, ale też taka, która mówi co nieco o konkretnej firmie.

Dane na wizytówce

Różne firmy umieszczają na wizytówkach różne elementy. Może to być na przykład: logotyp firmy, ozdobna grafika lub hasło reklamowe. Istnieją jednak też rzeczy, których na wizytówkach po prostu zabraknąć nie może. Na wizytówce obowiązkowo musi znaleźć się imię i nazwisko osoby, która wizytówkę wręcza, oraz jej stanowisko. Te dane są zazwyczaj najwyraźniej wyeksponowane. Kolejnymi pozycjami obowiązkowymi są dane teleadresowe. Na wizytówce powinny więc naleźć się też telefony do danej osoby (komórkowy i stacjonarny), numer faksu, adres e-mail, oraz dokładny adres firmy. Większość firm decyduje się też na umieszczenie numeru NIP i REGON. Popularne jest też umieszczanie adresu strony internetowej danej firmy.

Wygląd wizytówki

Wizytówka wręczana danej osobie jest także odpowiedzialna za stworzenie pierwszego wrażenia o danej firmie. Kluczowe wiec jest przygotowanie wizytówek schludnych, eleganckich i o bardzo wysokiej jakości. Wydruk wizytówek powinno się zlecić doświadczonej w tym zakresie drukarni. Wizytówka powinna pasować do danej branży i sugerować filozofię firmy. Nowoczesna agencja reklamowa może więc postawić na wizytówki nieszablonowe, z ciekawą grafiką lub chwytliwym hasłem. Nawet bardzo ozdobna wizytówka zawsze musi być przede wszystkim czytelna. Pracownicy kancelarii prawnej powinni jednak postawić na klasykę – stonowane kolory, czytelne czcionki i elegancję. W przypadku większych firm, które dysponują swoimi brand bookami, stylistyka wizytówki powinna nawiązywać do używanych przez daną firmę kolorów, czcionek i logotypów.